czwartek, 28 kwietnia 2016

"Black Ice" Becca FitzpatrickByliście kiedyś zimą w górach? Jeśli tak, to pewnie wiecie, jak jest tam zimno, biało, pięknie, ale i przede wszystkim niebezpiecznie. A co byście powiedzieli, gdyby do tego niebezpieczeństwa dołączyło dwóch niebezpiecznych zbiegów?
Na początku nie wiem dlaczego, ale zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Kiedy tylko zaczęłam, nie mogłam się oderwać. Ten thriller wciągną mnie na wieki. Zakochałam się w tej książce. Nie mogłam spać nocami zastanawiając się co będzie dalej. "Black Ice" zmroziła mi krew w żyłach, nie dlatego, że akcja dzieje się zimą w górach, ale dlatego że jest tam tak wiele emocjonujących i mrocznych scen i ten wątek miłosny, coś pięknego...
Osiemnastoletnia bohaterka Britt długo przygotowywała się do 60 kilometrowej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Wszyscy jej znajomi wyjeżdżali na wycieczki w ciepłe miejsca. Jednak ona, wybrała się z przyjaciółką Korbie w bliskie jej sercu góry. Okazało się, że do ich grona dołączył brat Korbie, a jednocześnie były chłopak Britt. Niestety, przyjaciółki nie dotarły na miejsce z powodu śnieżycy. Aby przeżyć wybrały się poszukać schronienia. Trafiły do dwóch przystojnych młodzieńców, którzy okazali się zbiegami. Zanim bohaterka się zorientowała kim są przystojni nieznajomi, stała się ich zakładniczką.  Britt odkrywa, że gdzieś blisko grasuje seryjny morderca. Nie wie kto może być jego kolejną ofiarą, ale wie, że ona nie jest wyjątkiem.W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. Pomimo zimna i bliskości śmierci, bohaterka się zakochuje w kimś, kim nie powinna.
"Byliśmy żywi. I to bardziej niż kiedykolwiek, choć w obliczu śmierci."
Jak dla mnie idealna książka, nic dodać, nic ująć. Aby poznać dalsze losy Britt musicie przeczytać tę zapierającą dech w piersiach książkę. Naprawdę polecam. Może wy macie z nią jakieś wspomnienia, wrażenia. Opowiadajcie, chętnie poczytam.

Dodatkowe informacje:
Ilość stron: 448
Tłumaczenie: Mariusz Gądek
Wydawnictwo: Otwarte
Ocena: 10/10

Wybrane cytaty:
"Mówią, że kiedy umierasz, całe życie przebiega ci przed oczami. Nikt nie mówi jednak o tym, że kiedy patrzysz, jak umiera osoba, którą kiedyś kochałeś, doświadczenie to jest podwójnie bolesne, ponieważ przeżywasz na nowo dwa życia, które niegdyś podążały tą samą drogą."
"- Każdy musi mieć jakieś sekrety - oznajmił. - Dzięki nim jesteśmy podatni na ciosy."
"
Po mroku nastaje światło."
Poniżej trailer "Black Ice"niedziela, 24 kwietnia 2016

Początki...

Dziś siedząc przed komputerem i przeglądając promocje książek pomyślałam, "a może zacznę się dzielić
z innymi moją pasją i miłością do książek"
, po czym zdecydowałam założyć tego bloga. Myślę, że to będzie pomimo, że nowa, to bardzo pozytywna odmiana.
Mam zamiar polecać wam tutaj księgarnie, które są naprawdę godne uwagi, polecać książki (te moim zdaniem najlepsze) i je recenzować. Mam nadzieję, że będzie dużo obserwatorów i kto wie, może zarażę kogoś swoją pasją. Śledźcie mojego bloga, może i was coś zainteresuje. Na wstępie chciałabym wam przedstawić księgarnie, w których najczęściej kupuję książki:
1. http://www.nieprzeczytane.pl/ - tutaj można znaleźć bogatą i tanią ofertę książek, właśnie tutaj najczęściej zamawiam,
2. http://www.taniaksiazka.pl/ - polecam, często znajduję tutaj książki, których cena potrafi wywołać lekki uśmiech na mojej twarzy,
3. http://korob.pl/ - w tej księgarni wręcz jestem pewna, że znajdziecie każdy tytuł, którego szukacie.
Wiadomo, jedna książka jest gdzieś droższa, a gdzie indziej tańsza, więc proponuję porównywać ceny
w różnych księgarniach. Zapraszam do obserwowania mojego bloga. Następny post pojawi się niedługo. Bohaterem posta będzie książka, ale to niespodzianka jaka. :)
Miłego dnia.
Jeśli tutaj dotarłeś, proszę, skomentuj. Bardzo mnie to motywuje i odwiedzam każdy blog, po którym został ślad.
Spodobał Ci się mój blog? Zaobserwuj.