sobota, 8 czerwca 2019

"Pieśń Dawida" Amy HarmonAmy Harmon zawróciła w mojej głowie. Nie mogłam długo czekać z kontynuacją "Prawa Mojżesza". Do książki podchodziłam z wielką nadzieją, że druga część mnie zauroczy jeszcze bardziej niż pierwsza. Pokochałam tę okładkę, która jest jeszcze bardziej urocza. Tak oto zapraszam na recenzję "Pieśni Dawida", w której mogą pojawić się fakty z części pierwszej, więc jeśli jeszcze jej nie czytaliście, uważajcie.Tytuł: "Pieśń Dawida"
Tytuł oryginału: "The Song of David"
Autor: Amy Harmon
Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Editio
Cykl: Prawo Mojżesza
Liczba stron: 312
Moja ocena: 7/10

Życie Dawida, nazywanego Tagiem zmieniło spotkanie Mojżesza, najlepszego przyjaciela, którego cenił ponad wszystko. W młodości nie stronił od alkoholu i nie raz targnął na swoje życie. Miał tylko jedna ukochaną osobę, Mojżesza, który uświadomił mu sens życia. Jednak po jakimś czasie w jego życiu pojawiła się niewidoma Millie, która zawładnęła jego życiem. Pokazała mu, że mimo przeciwności kocha życie. A on zatoną w jej miłości... Jednego dnia wszystko legło w gruzach. Dlaczego?

Millie to osoba, która jest bardzo silna. Nie zważa na swoje problemy, chce być taka, jaką jest. Cieszy się ze swojego życia i wie, że ma ono sens. Pozwala odkrywać ludziom zdrowym swoje dobra, których nie dostrzegaja, jakie mają szczęście, że widzą. Ukazuje swój świat Tagowi, otwierając się na jego miłość. Pierwszy raz zakochał się w taki sposób, bez pamięci, bez zasad...

Jak widzicie, jest to opowieść o Tagu, przyjacielu Mojżesza z poprzedniej części. Jeśli tęsknicie za Mojżeszem, to nie martwcie się, jego również tutaj spotkamy, jednak na pewno nie będzie on odgrywał takiej roli jak w poprzedniej części, a jedynie poboczną.

Fabuła jest bardzo interesująca i intrygująca, jednak zabrakło mi tak dynamicznej akcji, jaką była w pierwszej części. Akcja była powolna i opisywała w większości miłość Taga i Millie. Zabrakło mi szybkich zwrotów akcji, ktorych w części pierwszej było bardzo dużo. Wolałabym więcej postaci Mojżesza, którego uwielbiam. W książce się z nim spotykamy, ale w nielicznych momentach.


Książkę może przeczytać każdy, nawet ten, kto nie czytał "Prawa Mojżesza", ponieważ autorka opisuje też chwile z poprzedniej czesci. Jednak ja nie wyobrażam sobie czytania "Pieśni Dawida" bez znajomości poprzedniego tomu. Pamiętałam wiele sytuacji i do nich nawiązywałam, łączyłam fakty i próbowałam odgadnąć fabułę.

Ta książka mnie nie rozczarowała. Spodobala mi się mniej niż tom pierwszy, ale też dał mi wiele pięknych emocji. Nie mogłam czytać tej książki bez chusteczek. Myślę, że warto po nią sięgnąć i przeżyć dalszą przygodę z bohaterami "Prawa Mojzesza", jednak proponuję najpierw pochłonąć tom pierwszy.

Pozdrawiam,
Natalia

40 komentarzy:

 1. Zaczęłam czytać "Prawo Mojżesza", ale przerwałam bo męczył mnie styl autorki, więc raczej nie sięgnę po kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam sporo pozytywnych recenzji tomu pierwszego i na niego pewnie się skuszę. Potem zdecyduję czy kontynuować serię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze, że zapewniła tyle dobrych emocji. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam nic tej autorki, ale jak znajdę chwilę to postaram się nadrobić zarówno część pierwszą jak i ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza część niekoniecznie skradła moje serce. Nie rozumiem zachwytów nad tą serią ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpierw poznam częśc pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam obie książki i obie bardzo mi się spodobały, choć faktycznie pierwsza była nieco lepsza. Uwielbiam twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo fajnie, że nie tylko ja jestem tego zdania.

   Usuń
 8. Będę musiała się zapoznać z obiema :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam ale zachęciłaś mnie troszkę :D

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem jak to możliwe... Ale jeszcze nie miałam okazji czytać żadnej książki autorki 😱 Muszę w końcu to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 11. Może kiedyś sięgnę, przynajmniej po pierwszą część :)

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsza część jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 13. pierwszy raz spotykam się z tą autorką.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam tej serii, ale może w przyszłości się z nią zapoznam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie potrafiłabym żadnego tomu drugiego przeczytać bez pierwszego :P Tak więc koniecznie najpierw sięgnę po Mojżesza :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli tutaj dotarłeś, proszę, skomentuj. Bardzo mnie to motywuje i odwiedzam każdy blog, po którym został ślad.
Spodobał Ci się mój blog? Zaobserwuj.